Home Blog Fair fashion Bijzondere combi: duurzame handtassen van bananengaren en buffelleer

Bijzondere combi: duurzame handtassen van bananengaren en buffelleer

duurzame-handtas-bananengarenWij moesten het ook even twee keer lezen toen wij het voor het eerst zagen: bananengaren. Buffelleer daar konden wij ons nog wel iets bij voorstellen, maar bananengaren? Nog nooit van gehoord! In Nepal, waar het vandaan komt, blijkt bananengaren echter een bekende grondstof te zijn waar een prachtige en sterke kwaliteit wol van gemaakt wordt.

Bananengaren wordt gemaakt van de lange vezels uit de buitenste bladeren die na de bananenoogst van de bomen worden gehakt. Na gewassen en gedroogd te zijn, wordt hier garen van gesponnen die sterk lijkt op de breiwol die wij kennen. Voor het kleuren van het bananengaren worden alleen milieuvriendelijke verfstoffen gebruikt. Zo ontstaat een 100% natuurlijk product uit een afval, wat voor de arme bananentelers een welkome extra inkomstenbron betekent.

duurzama-handtas-aura-queDe jonge Engelse ontwerpster Laura Queening, die een sterke binding heeft met Nepal sinds zij hier in 2003 een half jaar tussen de lokale bevolking woonde en Engelse les gaf, gebruikt volop bananengaren in de stijlvolle tassen en shawls van haar label Aura Que. Bij voorkeur werkt Laura met lokaal beschikbare, natuurlijke materialen. Het buffelleer dat zij in haar tassen combineert met bananengaren, is een restproduct van de voedselindustrie en wordt volgens Europese standaarden gelooid. Buffelleer is overigens de sterkste leersoort, die toch heel zacht en soepel is.

De tassen en shawls van Aura Que zijn in Nederland exclusief te koop bij MoreThanHip. De Aura Que collectie is momenteel 20% afgeprijsd. Bovendien krijg je in deze shop tot eind dit jaar 10% korting extra met de code MTHECOGOODIES en betaal je geen verzendkosten.



Plaats reactie


Beveiligingscode
Vernieuwen

Banner
advertentie

EcoGoodies op Facebook

Nieuwsbrief

Op de hoogte blijven van winacties en kortingen? Meld je aan!

Laatste blog reacties